ES Kohēzijas fonda projekts
Divpirkstu sliņķis

Rīgas zoodārzā apskatāmais divpirkstu sliņķis dzīvos ar VRAA īstenotā Kohēzijas fonda atbalstu izveidotajā Vides izglītības centrā.

Paredzēts, ka topošais zooloģiskā dārza Vides izglītības centrs būs sarežģīta būve, kas ietvers gan semināru telpas, gan mācību klases, gan arī izstāžu zāles. Tajās būs integrētas arī dzīvnieku ekspozīcijas un paredzēts, ka centrā pieejamā skatuve būs izmantojama kā brīvdabas klase. Nepieciešamības gadījumā, visas telpas būs transformējamas par vienu lielu konferenču zāli, savukārt par mācību klašu logiem kalpos apmeklētājiem no ārtelpas aplūkojamas dzīvnieku ekspozīcijas, kurās iejutīsies kalitriksi, sliņķi, bruņneši un citi nelieli, bet interesanti dzīvnieki.

Daļa to dzīvnieku, kurus paredzēts izrādīt jaunās ēkas ekspozīcijās un mācību klasēs Rīgas zoodārzā ir jau ieradušies. Zoodārzā jau apskatāms arī visinteresantākais Vides izglītības centra iemītnieks - divpirkstu sliņķis, kurš Latvijā ieradies no Čehijas. Dzīvnieku iespējams satikt Ķenguru mājā, kurā tas dzīvos līdz Vides izglītības centra būvniecība būs noslēgusies.

Projekta Nr. 5.4.2.2/17/I/002 “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” mērķis ir valsts vides monitoringa un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības vides pārvaldībā veicināšana, pilnveidojot par valsts vides monitoringu un kontroli atbildīgo iestāžu un nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centru tehnisko nodrošinājumu, kā arī īstenojot sabiedrības iesaistes pasākumus.