Nacionālajā botāniskajā dārzā sākušies vērienīgi būvniecības darbi. Ar Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda atbalstu top jauns Vides izglītības un informācijas centrs – augu valstība “Botania”. Centrs atradīsies bijušās administrācijas ēkas un vecā siltumnīcu kompleksa vietā.

Jaunajā Vides izglītības centrā divos stāvos tiks izvietota interaktīva ekspozīcija, kurā būs aplūkotas vairāk nekā simts tēmas par augu dzīvi, sākot no saknes līdz pat auglim. Aizraujošā veidā – ar pasakām un spēlēm, elektroniskiem stendiem, vitrīnām un projekcijām, varēs uzzināt jaunas, kā arī atsaukt atmiņā piemirstas lietas par noslēpumaino un brīnumaino augu dzīvi.

Divās mūsdienīgi iekārtotās mācību klasēs būs iespējams paplašināti apgūt dabas zinību izglītības programmu vai piedalīties ar botāniku saistītās meistarklasēs, dodot iespēju pašiem dalībniekiem izziņas procesā pētīt, salīdzināt un preparēt. Nacionālā botāniskā dārza speciālisti iecerējuši, ka jaunajā Vides izglītības centrā interesanti un izzinoši pavadīt laiku varēs ikviens interesents, t.sk. skolēni, studenti un ģimenes ar bērniem.

Vides izglītības un informācijas centra būvniecības darbus veic celtniecības uzņēmums SIA “Ekoteh būve”, ar kuru jau izvērtusies veiksmīga sadarbība oranžērijas celšanas laikā.

Plānots, ka apmeklētajiem jaunais Vides izglītības un informācijas centrs durvis vērs 2022.gadā.

Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta Nr. 5.4.2.2/17/I/002 “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” mērķis ir valsts vides monitoringa un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības vides pārvaldībā veicināšana, pilnveidojot par valsts vides monitoringu un kontroli atbildīgo iestāžu un nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centru tehnisko nodrošinājumu, kā arī īstenojot sabiedrības iesaistes pasākumus.

Projekta ieviešanu koordinēt VRAA Latvijas vides aizsardzības fonda administrācija, sadarbojoties ar projekta partneriem: Nacionālo botānisko dārzu, Latvijas Nacionālo Dabas muzeju, Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu, Valsts vides dienestu, Latvijas Hidroekoloģijas institūtu, Dabas aizsardzības pārvaldi, Latvijas Lauksaimniecības universitāti un Valsts augu aizsardzības dienestu.

Vairāk par projektā plānoto un paveikto šeit: https://www.vraa.gov.lv/lv/projekts/vides-monitoringa-kontroles-un-izglitibas-projekts

Kohēzijas fonda logo