Latvijas vides aizsardzības fonds
Rīgas zoo

29. maijā izsludināts atkārtots būvdarbu iepirkums pārbūves būvprojektam “Vides izglītības centrs Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā”. Atklātajā konkursā pretendentu piedāvājumi tiek gaidīti līdz 30.jūnijam.

Vides izglītības centrā paredzēts apvienot telpas gan skolēnu mācību nodarbībām un interesentu semināriem, gan katram apmeklētājam pieejamu izstāžu zāli, gan no ēkas ārpuses aplūkojamas dzīvnieku ekspozīcijas.

Vides izglītības centra būvdarbu iepirkums sākotnēji tika izsludināts 2019.gada nogalē. Izvērtējot saņemtos piedāvājumus tika secināts, ka neviens no piedāvājumiem neiekļaujas pieejamajā finansējuma apā, līdz ar ko iepirkums tika pārtraukts, pilnveidots, pārstrādājot prasības un šobrīd izsludināts atkārtoti.

Nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centru izveide Latvijas Dabas muzejā, Nacionālajā botāniskajā dārzā un Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā tiek veikta Kohēzijas fonda līdzfinansētajā projektā “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru”.

Projekta Nr. 5.4.2.2/17/I/002 “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” mērķis ir valsts vides monitoringa un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības vides pārvaldībā veicināšana, pilnveidojot par valsts vides monitoringu un kontroli atbildīgo iestāžu un nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centru tehnisko nodrošinājumu, kā arī īstenojot sabiedrības iesaistes pasākumus.

ES logo