Jaunumi

Aprīlī Nacionālā botāniskā dārza Vides izglītības centra ēkas pamatos tiks iemūrēta laika kapsula

VRAA īstenotā Kohēzijas fonda Vides monitoringa, kontroles un izglītības projektā šobrīd aktīvi norit Nacionālā botāniskā dārza Vides izglītības un informācijas centra būvniecība. Marta otrajā pusē Nacionālajā botāniskajā dārzā viesojās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, lai parakstītu topošā Vides izglītības un informācijas centra laika kapsulas vēstījumu. Kapsula ēkas pamatos tiks iemūrēta aprīlī.

“Dabā viss ir kustībā! Pat tad, kad Tu ziemā brauc ar auto un aiz tevis rodas pamatīgas sniega vērpetes, Tu ietekmē vidi ne tikai ar auto radītajām izplūdes gāzēm, bet arī ar to sniega un sāls masas sajaukumu, kas tiek nomests ceļa malā. Vēlāk tas uzsūksies augsnē un, kad gaisa temperatūra pakāpsies virs 7 grādiem, būs redzams, kā augiem slāpst – tie nīkuļos un tikko izplaukušās lapas nokaltīs. Dabā viss ir saistīts!” – to kapsulas vēstījumā uzsver Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs.

Laika kapsulas vēstījums ir simboliska liecība nākamajām paaudzēm. Līdz ar pašu vēstījumu kapsulā ievietotas Nacionālā botāniskā dārza ieejas biļetes, dažādus gadalaikus raksturojoši suvenīri, laikraksts “Salaspils novada vēstis”, kas liecinās par aktuālākajiem novada notikumiem pamatu būvniecības laikā, kā arī vienreizējās lietošanas sejas maska – mūsu piedzīvotās pandēmijas simbols.

Kapsulas vēstījumu, parakstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Andrejs Svilāns, Nacionālā botāniskā dārza direktors Artis Vītiņš, Nacionālā botāniskā dārza projektu vadītāja Gunita Ķiesnere un SIA “Ekoteh būve” valdes loceklis Didzis Apšāns.

Vides izglītības un informācijas centra būvniecību veic celtniecības uzņēmums SIA “Ekoteh būve”. Tā finansējumu nodrošina projekts Nr.5.4.2.2/17/I/002 “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālās nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru”, kas tiek realizēts ar Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda atbalstu. Projekta mērķis ir attīstīt valsts vides monitoringa un kontroles sistēmu, pilnveidojot atbildīgo iestāžu tehnisko nodrošinājumu, kā arī veicināt sabiedrības līdzdalību vides pārvaldībā, modernizējot nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centrus un īstenojot sabiedrības iesaistes pasākumus.

Plānots, ka Vides izglītības centrs Nacionālajā botāniskajā dārzā durvis vērs 2022.gadā.

Kohēzijas fonda logo