Drukāt

Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programmā tiks īstenoti 38 projekti

2018-07-05

Mediju atbalsta fonda atklātu projektu konkursa „Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma” ietvaros Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) izveidotā ekspertu komisija valsts budžeta finansējumu lēmusi piešķirt 38 labāko projektu īstenošanai. Kopumā konkursā tika pieteikti 56 projekti.

Konkursa apakšprogrammas „Atbalsts reģionālajiem un vietējiem komerciālajiem masu informācijas līdzekļiem Latvijā” ietvaros atbalstīti 23 drukāto mediju, 4 televīziju un 4 radio izstrādātie un pieteiktie projekti. Atbalstu guvušie drukātie mediji: "Saldus Zeme", "Neatkarīgās Tukuma Ziņas", "Alūksnes Ziņas", "Dzirkstele", "Kursas Laiks", "Ziemeļlatvija", "Zemgales Ziņas", "Druva", "Kurzemnieks", "Vaduguns", "Ludzas Zeme", "Brīvā Daugava", "Bauskas Dzīve", "Zemgale", "Liesma", "Rēzeknes Vēstis", "Stars", "Kurzemes Vārds", "Staburags", "Auseklis", "Talsu Vēstis", "Ventas Balss" un "Ogres Vēstis Visiem". Atbalstīti Vidzemes televīzijas, Dautkom, TV Kurzeme un Zemgales TV projekti, kā arī SWH Rock, Skonto Vidzeme, Skonto Kurzeme un Divu Krastu radio iesniegtie projekti.

Latgalisko kultūrtelpu stiprinošās apakšprogrammas „Atbalsts sabiedriski nozīmīgas žurnālistikas radīšanai medijos Latgales plānošanas reģionā” ietveros atbalstīti 7 projekti, kuru pieteicēji ir: 5 labas ziņas, Biedrība „Latgolys entuziastu grupa „Biļdis””, Dautkom, Vietējā Latgales Avīze; Vaduguns; Kultūras iniciatīvu un realizācijas apvienība, lakuga.lv un to partnerorganizācijas.

„Prieks, ka 10 mediji realizēs projektus sarežģītākajā konkursa kategorijā - melu dekonstrukcija un medijpratība. Mediju pašu spēja strādāt ar medijpratības un dezinformācijas jautājumiem ir būtisks pienesums Latvijas informatīvās vides stiprināšanā,” akcentē konkursa komisijas locekle, Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītāja Aiga Grišāne, piebilstot, ka Kultūras ministrijas veiktajā medijpratības pētījumā arī iedzīvotāji norādīja, ka par medijpratības jautājumiem labprāt vairāk uzzinātu no pašiem medijiem.

Konkursa apakšprogrammas “Atbalsts reģionālajiem un vietējiem komerciālajiem masu informācijas līdzekļiem (medijiem) Latvijā” ietvaros projektu iesniegumus tika aicināti pieteikt reģionālie un vietējie preses izdevumi un reģionālie un vietējie elektroniskie plašsaziņas līdzekļi, kas veido redakcionāli neatkarīgu žurnālistikas saturu. Apakšprogrammā pieejamais finansējums ir 427 500 eiro.

Apakšprogrammas “Atbalsts sabiedriski nozīmīgas žurnālistikas radīšanai medijos Latgales plānošanas reģionā” ietvaros projektu iesniegumus tika aicināti pieteikt preses izdevumi, elektroniskie plašsaziņas līdzekļi, interneta vietnes, kā arī neatkarīgie producenti, biedrības un nodibinājumi, kas veido redakcionāli neatkarīgu žurnālistikas saturu. Pretendentu pamata mērķauditorijai ir jāatrodas Latgales plānošanas reģiona teritorijā. Šajā apakšprogrammā pieejamais finansējums ir 142 500 eiro.

VRAA administrētās mediju atbalsta programmas mērķis ir stiprināt nacionālo kultūrtelpu latviešu valodā, atbalstot nekomerciālas, sabiedriski nozīmīgas žurnālistikas radīšanu medijos, kuras uzdevumi ir stiprināt Satversmē noteiktās vērtības, valstisko apziņu, latvisko kultūrtelpu, kritisko domāšanu, veicināt mediju atbildīgumu un kvalitāti, kā arī sabiedrības saliedētību uz latviešu valodas pamata Latvijas simtgadē.

Mērķprogramma „Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma” tiek īstenota atbilstoši Latvijas mediju politikas pamatnostādņu 2016.-2020. gadam īstenošanas plānā ietvertajiem pasākumiem, kas paredz sniegt atbalstu nekomerciāla, sabiedriski nozīmīga satura radīšanas veicināšanai medijos to vides daudzveidības nodrošināšanai. Apakšprogrammu konkursu nolikumi pieejami VRAA tīmekļvietnē www.vraa.gov.lv Programma tiek īstenota, sadarbojoties Kultūras ministrijai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai un Valsts reģionālās attīstības aģentūrai.

Papildu informācijai:

Valsts reģionālās attīstības aģentūra
Tel. 67079023
E-pasts: prese@vraa.gov.lv

Notikumu kalendārs