Drukāt

Elektronisko iepirkumu sistēmā ir paplašināts standarta programmatūras piedāvājums

2018-03-21

Lai nodrošinātu valsts un pašvaldību iestāžu, kā arī kapitālsabiedrību vajadzībām nepieciešamo standarta programmatūru, Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) Elektronisko iepirkumu sistēmas (EIS) dalībnieku vajadzībām ir noslēgusi līgumu uz 4 gadiem par standarta programmatūras licenču piegādi un programmatūras apmācību pakalpojumu izmantošanu.

 

Par standarta programmatūras licenču piegādi papildus jau iepriekš noslēgtajam līgumam par 80 milj. EUR, ir noslēgts līgums citās iepirkuma sadaļās par kopējo iespējamo maksimālo summu 10 milj. EUR, līdz ar to kopējā iespējamā maksimālā līgumcena programmatūras licenču piegādē sasniedz 90 milj. EUR. EIS standarta programmatūras e-katalogā ir iekļauti 22 565 licenču veidi, kurus piedāvā 62 komersanti.

Savukārt par programmatūras apmācību pakalpojumu izmantošanu ir noslēgts līgums par kopējo iespējamo maksimālo summu 3 milj. EUR. Šajā e-katalogā ir iekļauti 306 pakalpojumu veidi, kurus piedāvā 13 komersanti.

Līguma noslēgšana komersantam negarantē noteiktu darījumu apjomu (fiksētu summu), jo pircēju organizācijas iegādājas konkrētu produktu par pirkuma brīdī EIS pieejamo zemāko cenu. Zemākā cena sistēmā tiek nodrošināta komersantiem savstarpēji konkurējot. Neskatoties uz to, ka standarta programmatūras katalogs ir viens no obligāti izmantojamajiem, tomēr klienti var neizmantot EIS piedāvājumu, ja tie konstatē iespēju iegādāties preces (vai pakalpojumus) lētāk vai, ja EIS nepiedāvā viņu specifikai atbilstošās preces.

Iepriekšējā līguma darbības laikā  (no 2015.gada līdz 2017. gada beigām) EIS publiskās pārvaldes klienti iegādājās 236 791 programmatūras preces un pakalpojumus par kopējo vērtību 31 984 040.15 EUR ar PVN. Lētākā no šim precēm maksāja 0,01 EUR, savukārt dārgākā - 934 995 EUR bez PVN.

Notikumu kalendārs