Drukāt

Ar skrejriteni pāri Igaunijas – Latvijas robežai “Tour de LatEst”

2017-09-06

Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programma 23. septembrī aicina Igaunijas un Latvijas sadarbības entuziastus – gan jauniešus, gan pieaugušos uz kopīgu talku Apes muižas parkā un uz “Tour de LatEst” sacensībām ar skrejriteņiem no Apes līdz Mežabrāļu saimniecībai Vastse-Roosa, Igaunijā, šķērsojot Igaunijas-Latvijas robežu. Mežabrāļu saimniecībā būs iespējams apmeklēt īstus meža brāļu bunkurus un piedalīties zaļās darbnīcās. Visi pasākumi šajā dienā notiek 2017. gada Eiropas sadarbības dienas svinību ietvaros.

Talkā Apē kopīgiem spēkiem un, šķirojot savāktos atkritumus, tiks atdzīvināts muižas parks un talkas noslēgumā tiks iestādīts abu valstu 100-gades ozols. Visus talciniekus pēc lieliskā veikuma priecēs silta zupa. Savukārt sacensības ar skrejriteņiem Igaunijas-Latvijas pierobežā notiek jau trešo gadu un ir iemantojušas popularitāti igauņu un latviešu skolēnu vidū. Šogad sacensības notiks uz Apes – Mõnistes ceļa aptuveni 6km garā distancē.

Tie dalībnieki, kuri nebrauks ar skrejriteņiem, varēs piedalīties zaļās darbnīcās Meža brāļu saimniecībā Vastse-Roosa ciemā. Dienas noslēgumā turpat brīvdabas estrādē koncertu sniegs igauņu grupa “Wurffel”.

Visi pasākumi ir bez maksas.

Igaunijas-Latvijas sadarbības dienas pasākumiem nepieciešams reģistrēties līdz 17. septembrim programmas mājas lapā – https://estlat.eu/en/events. Bezmaksas autobusi uz un no pasākuma vietas tiek organizēti no Rīgas (maršruts pa Vidzemes šoseju) un Alūksnes. Visi dalībnieki, kas plāno doties uz Vastse-Roosa, Igaunijā, tiek aicināti paņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu.

23.septembris IGAUNIJAS-LATVIJAS SADARBĪBAS DIENA Ape – Vastse-Roosa

Pasākuma programma:

11.00 Talka un atkritumu šķirošana Apes muižas parkā
11.00 Lupatiņu darbnīcas bērniem, Ape muižas parkā
15.00 Sacensības ar skrejriteņiem no Apes līdz Vastse-Roosa
15.00 Zaļās darbnīcas un ekskursija pa Meža brāļu saimniecību, Vastse-Roosa
17:00 Noslēgumā igauņu grupas „Wurffel” koncerts

Kontakti: Vineta Šnore, vineta.snore@estlat.eu; (371) 66164681, (371) 29274310

Papildus informācija:

Par 2007-2013 perioda projektiem “Ape - Mõniste ceļa rekonstrukcija” un “Tour de LatEst”
Facebook “EC DAY Ape – Vastse-Roosa”
Eiropas sadarbības diena

image, 300x312px, 24.96 KB

Notikumu kalendārs