Drukāt

VRAA ar ERAF atbalstu īstenos E-iepirkumu un e-izsoļu platformas attīstības projektu

2017-03-30

2017.gada 28.martā valdība atbalstīja Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) projekta “E-iepirkumu un e-izsoļu platformas attīstība” iekļaušanu vienotās informācijas un komunikāciju tehnoloģijas (IKT) mērķarhitektūrā. Projekts tiks īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu un  tā finansējuma kopējais apjoms ir 2 000 000 eiro.

Projekta īstenošanas laikā tiks pilnveidoti darbības procesi un izstrādātas un publicētas nozares informācijas atkalizmantošanas datu kopas.

Projekta mērķi ir atvieglot Elektronisko iepirkumu sistēmas (EIS) dalībniekiem dalību iepirkumu procesā, veicot jaunus elektroniskos pakalpojumus un pilnveidojot EIS funkcionālās iespējas, t.sk. sasaisti ar e-CERTIS portālu, kā arī atvieglot komersantiem dalību starptautiskajos iepirkumos, nodrošinot atkalizmantojamu Eiropas vienoto iepirkuma procedūras dokumentu  (ESPD) datu pieejamību EIS platformā. Iecerēts arī nodrošināt elektronisko iepirkumu darījumu un iepirkumu datu atvēršanu sabiedrībai, kā arī paplašināt elektroniski pieejamo datu apjomu un procesu izpildes elektronizācijas līmeni publiskajos iepirkumos saistīto personu starpā.

Latvijā vidējais publisko iepirkumu skaits gadā ir 15 000 iepirkumu, kuru kopējā summa vidēji veido 2,5 miljardi eiro gadā [1]. Pieņemot, ka projekta mērķu sasniegšanas rezultātā, ir iespējams panākt komersantu piedāvājumu palētinājumu par vismaz 0,1 %, valsts pārvaldes ekonomiskais ieguvums veidotos līdz 2,5 milj. eiro gadā.

 

Anda Zaļepska
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026905
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Notikumu kalendārs