Drukāt

Izsludinām projektu iesniegšanu atklātam konkursam "Ilgtspējīgu ēku, atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju un inovatīvu emisiju samazinošu tehnoloģiju attīstība"

2014-04-08

Valsts reģionālās attīstības aģentūra izsludina Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.–2014. gada perioda programmas "Nacionālā klimata politika" projektu iesniegumu atklātu konkursu "Ilgtspējīgu ēku, atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju un inovatīvu emisiju samazinošu tehnoloģiju attīstība".

Bauskā tiks rekonstruēts Rīgas ielas posms

2014-03-20

Valsts reģionālās attīstības aģentūra ir parakstījusi līgumu ar Bauskas novada pašvaldību par Rīgas ielas posma no Pasta ielas līdz dzīvojamai mājai Rīgas ielā 60 rekonstrukrukciju.
Rekonstruējamais Rīgas ielas posms atrodas Bauskas vēsturiskajā centrā, kas ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis. Iela vēsturiski ir bijusi viena no galvenajām pilsētas ielām. Ielas posmā atrodas vēsturiskā apbūve, sabiedriskās un dzīvojamās ēkas, gājēju tiltiņš pār Mēmeles upi. Projekta mērķis ir veicināt uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklī Bauskas vecpilsētā, sekmējot uzņēmējdarbības attīstību, darba vietu un sabiedrisko pakalpojumu pieejamību un sasniedzamību, dzīves vietas pievilcību un dzīves kvalitāti, rekonstruējot ielas infrastruktūru.

Ar Eiropas Ekonomiskās zonas instrumenta atbalstu zema enerģijas patēriņa ēku būvniecībai jau drīzumā būs pieejami 5 miljoni eiro

2014-03-18

Otrdien, 2014.gada 18.martā, valdība atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas iniciatīvu, Eiropas Ekonomikas zonas (turpmāk – EEZ) finanšu instrumenta ietvaros, novirzīt 5 miljonus eiro līdzfinansējumam, lai ieviestu un demonstrētu zema oglekļa dioksīda risinājumus – energoefektīvas tehnoloģijas un risinājumus ilgtspējīgām ēkām, atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju izmantošanu enerģijas ražošanai un citas inovatīvas tehnoloģijas vai produktus, kas samazina CO2 emisijas.

Notiks semināri uzņēmējiem reģionos „VAI RĪKIEM IR NOZĪME? IKT risinājumi konkurētspējas paaugstināšanai”

2014-03-11

Lai palīdzētu uzņēmējiem uzlabot darba efektivitāti un konkurētspēju, uzņēmuma darbā ieviešot modernās tehnoloģijas, AS RIX Technologies sadarbībā ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru, VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru E-prasmju nedēļas laikā organizē seminārus uzņēmējiem Liepājā, Jelgavā un Valmierā.

Rīgā tiks renovētas pirmsskolas izglītības iestādes

2014-03-05

Valsts reģionālās attīstības aģentūra ir parakstījusi vienošanos ar Rīgas Domi par finansējuma piešķiršanu, lai realizētu pirmsskolas iestāžu renovāciju un infrastruktūras uzlabošanu.

Līdz 2014.gada 31.decembrim ir plānots realizēt projektu „Pirmsskolas izglītības iestāžu infrastruktūras uzlabošana Rīgas pilsētas pašvaldībā, 2.kārta”, kas paredz veikt ēku Rīgā, Marsa gatvē 16 vienkāršotu renovāciju pirmsskolas izglītības iestāžu izvietošanai un izlases veida vienkāršotu renovāciju Kazarmu ielā 1A, Gaileņu ielā 5, Nīcgales ielā 22, Ozolciema ielā 26, Ziemeļblāzmas ielā 59, Visvalža ielā 4.

Portālā www.Latvija.lv pieejami seši jauni e-pakalpojumi

2014-02-28

Valsts reģionālās attīstības aģentūra informē, ka no 27.februāra, vienotā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā www.Latvija.lv būs pieejami šādi Lauksaimniecības datu centra (turpmāk – LDC) e-pakalpojumi:
1. „Reģistrēta mājas (istabas) dzīvnieka turēšanas adreses maiņas reģistrācija”;
2. „Reģistrēta mājas (istabas) dzīvnieku īpašumtiesību maiņas reģistrācija”;
3. „Reģistrēta mājas (istabas) dzīvnieka nāves vai eitanāzijas reģistrēšana”;
4. „Reģistrēta mājas (istabas) dzīvnieka pazušanas vai atrašanas reģistrācija”;
5. „Mani reģistrētie mājas (istabas) dzīvnieki”;
6. „Reģistrēta mājas (istabas) dzīvnieka turētāja maiņas reģistrācija”.

Drošāka vide Raiskuma speciālajā internātpamatskolā - rehabilitācijas centrā

2014-02-14

Pirmdien, 17.februārī, Pārgaujas novada Raiskuma speciālajā internātpamatskolā - rehabilitācijas centrā viesosies Valsts reģionālās attīstības aģentūras direktore Solvita Zvidriņa, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Attīstības instrumentu departamenta direktora vietnieces Ināra Buda un Šveices vēstnieks Latvijā Markuss Niklauss Pauls Dutlijs, lai novērtētu paveikto izglītības iestādes ugunsdrošības uzlabošanā.

VRAA izsludina metu konkursu "Sociālās izglītojoša satura web spēles par ugunsdrošību un civilo aizsardzību izstrādei”

2014-02-10

Valsts reģionālās attīstības aģentūra Latvijas – Šveices sadarbības programmas individuālā projekta „Atbalsts ugunsdrošības pasākumiem pašvaldību vispārējās izglītības iestādēs” ietvaros izsludina metu konkursu „Sociālās izglītojoša satura web spēles par ugunsdrošību un civilo aizsardzību izstrāde” ar mērķi iegūt iespējami labāko dizaina, izglītojoša satura uzdevumu un spēles izstrādātāju sociālās web spēles vajadzībām par ugunsdrošības un civilās aizsardzības tēmām pamatskolas vecuma (1.-9.klases) skolēniem.


Elektronisko iepirkumu sistēmas apgrozījums 2013.gadā bija vairāk kā 21  miljons latu

2014-01-31

Valsts reģionālās attīstības aģentūra ir apkopojusi datus par  Elektronisko iepirkumu sistēmas (EIS) apgrozījumu  aizvadītajā gadā. Informējam, ka 2013.gadā valsts un pašvaldību iestādes iegādājušās preces par 21 823 078 miljoniem latu, kas ir par 19% vairāk nekā iepriekšējā gadā, un pieaugums vērojams gandrīz visās EIS piedāvāto preču grupās. Vislielākais apgrozījuma pieaugums bijis standarta programmatūrām un pirktāko preču grupas bija - datoru un serveru tehnika, standarta programmatūra, medikamenti, kā arī medicīnas preces.

Desmit jauni video sižeti "ES Latvijas reģionos"

2014-01-23

No šodienas - 23.janvāra, Valsts reģionālās attīstības aģentūras YouTube kanālā pieejami jaunākie "ES Latvijas reģionos" video sižeti, kuros stāstīts par 10 Latvijas pilsētām - Cēsīm, Valmieru, Ventspili, Jelgavu, Daugavpili, Rēzekni, Krustpili, Saldu, Siguldu un  Kuldīgu, un tur  īstenotajiem  Eiropas reģionālā attīstības fonda aktivitātes "Atbalsts novadu pašvaldību kompleksai attīstībai" projektiem.

Projekta „Science link” starptautiskā noslēguma konference

2014-01-23

27.februārī, Hamburgā notiks konference industriālās jomas un politisko institūciju pārstāvjiem, kā arī interesentiem, kas saistīti ar zinātni, Baltijas jūras reģionā.
Pievienojies un noskaidro, ko Baltijas jūras reģionā pieejamā izpētes infrastruktūra var dot dažādu industriju attīstībai un kādēļ šāda veida sadarbība tiek iniciēta un uzturēta. Uzzini, kāds ir nākotnes politiskais redzējums šajā sfērā; kā tiek plānots atvieglot kompānijām pieejamību šiem vērtīgajiem zinātnes infrastruktūras resursiem!

Mežotnes internātvidusskolas internāta ēkā uzstādīta ugunsdrošības sistēma

2014-01-20

15.janvārī Bauskas novadā viesojās Šveices Konfederācijas vēstnieks Latvijā Markuss Niklauss Pauls Dutlijs, Valsts reģionālās attīstības aģentūras un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji, lai svinīgi parakstītu Mežotnes internātvidusskolas ugunsdrošības sistēmu uzstādīšanas pieņemšanas – nodošanas aktu.

Uzlabota ugunsdrošība Mežotnes internātvidusskolā

2014-01-14

Trešdien, 15.janvārī, Bauskas novadā viesosies Valsts reģionālās attīstības aģentūras direktore Solvita Zvidriņa un direktores vietniece programmu ieviešanas jautājumos Sandra Cakule, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji, kā arī Šveices vēstnieks Latvijā Markuss Niklauss Pauls Dutlijs, lai novērtētu ugunsdrošības sistēmas uzlabojumus Mežotnes internātvidusskolā.

Siguldā atklāts jauns bērnudārzs „Pasaciņa”


2014-01-10

Pirmdien, 13.janvārī, Siguldā, Skolas ielā 5, tiks atklāta jauna pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa”. Tas būs jau otrais jaunuzceltais pašvaldības bērnudārzs pēdējo trīs gadu laikā – 2010.gadā pašvaldība atklāja bērnudārzu „Ieviņa”.

Rēzeknes novadā remontēs skolas un veicinās jauniešu uzņēmējdarbību

2014-01-08

Valsts reģionālās attīstības aģentūra ir parakstījusi līgumu ar Rēzeknes novada pašvaldību par piecu vidusskolas ēku renovāciju Rēzeknes novadā.

Līdz 2015.gada 30.jūnijam tiks veikta virkne vērienīgu darbu novada nozīmes vidusskolās: Maltas 1.vidusskolā, Maltas 2.vidusskolā, Nautrēnu vidusskolā, Dricānu vidusskolā un Kaunatas vidusskolā.

Notikumu kalendārs